Жалюзі з натуральних матеріалів

Оздоблення, меблі і навіть декор з натуральних матеріалів актуальні завжди. Вони створюють особливий затишок і підкуповують безпекою.

Жалюзі не стали винятком. Дерево, бамбук і джут – три найпопулярніших матеріалу, які використовують у виробництві цих конструкцій. І достоїнств у них більш ніж достатньо.

дерев’яні конструкції

Дерево здавна використовувалося людиною, і не втратило популярності навіть сьогодні, коли навколо такі велика кількість штучних матеріалів. З нього хороша не тільки меблі, але і віконний декор, жалюзі в тому числі.

Дерев’яні конструкції можуть бути оснащені ламелями різної ширини: 25 мм виглядають тонко і легко, 50 мм – солідніше. Планки з’єднані шнуром і прикріплені до карнизу.

Яка деревина тільки не використовується у виробництві. Найчастіше пластини зустрічаються з вишні, клена, липи, бука, горіха, ясена (і не завжди це смуги з деревини, іноді і з склеєних деревних волокон). А ось ламелі з рожевого і червоного дерева складаються тільки з пластин. Всі ламелі покриті лаком.

Горізонтальние_жалюзі Горізонтальние_жалюзі

За такими жалюзі зручно доглядати. Їх всього-то потрібно протерти губкою, навіть мити не потрібно. Можна використовувати навіть поліроль для меблів, і час від часу протирати їм планки.

бамбукові жалюзі

Здавалося б, бамбук – не зовсім підходящий матеріал для жалюзі. Однак саме з нього виробляють дуже вдалі роллштори і навіть жалюзі з горизонтальними ламелями.

Перший варіант являє собою полотно, що складається з волокон бамбука. На вигляд воно грубувате, проте виглядає дуже натурально і органічно. Цьому сприяє і фактура полотна, і колір (від бежевого до зеленуватого), і візерунки.

Друга модифікація – горизонтальні жалюзі. Вони швидше нагадують дерев’яні, ніж бамбукові, і такі ж естетичні, але здаються трохи легше. Роллштора з бамбуковим полотном не боїться вогкості, а тому підходить для вологого приміщення, наприклад, для ванної кімнати.

Доглядати за бамбуковими жалюзі просто: пропилососити з насадкою для меблів або пройтися губкою і змахнути пил.

джутові жалюзі

Зустрічаються в каталогах і джутові жалюзі. Джут – тропічна рослина, з якого плетуть циновки і навіть тчуть полотна.

Джутові жалюзі існують в двох видах. У вертикальних конструкціях широкі ламелі спускаються від карниза, в рулонної штори полотно звично намотується на вал.

Кольори – дуже природні і теплі. Джутові жалюзі дуже тихі, практично безшумні, і освітлення вони лише злегка приглушують. Оскільки матеріал досить міцний і навіть стійкий до ультрафіолету, жалюзі з нього довго служать.

Пил з поверхні видаляють губкою або пилососом.

Як продовжити життя конструкцій

Жалюзі з натуральних матеріалів вимагають особливого поводження. По-перше, головне не перестаратися з вологою, особливо її бояться жалюзі з дерева і бамбукових планок. По-друге, в структуру швидко вбирається жир і пил, так що якщо на кухні слабка витяжка або в приміщенні занадто пильно, переваги потрібно віддавати штучних матеріалів. По-третє, хімічно агресивні засоби шкодять натуральним матеріалам, і в збиранні їх не можна ні в якому разі використовувати.